Zemin Temizliği ve Mermer Cilalama

İnşaat Sonrası Temizlik
3 Ağustos 2019

PROFESYONEL ZEMİN TEMİZLİĞİ

Her zemin farklı ekipman ve temizleme ürünleri ile yapısallığına zarar vermeden yapılmalıdır. Öncelikle tecrübe gerektiren zemin temizliği hem ekip işi hem de ekibin uyumu neticesinde profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Ekin Temizlik ve Destek Hizmetleri Bursa ve çevresinde profesyonel zemin temizliği hizmetleri vermektedir.

MERMER TEMİZLİĞİ VE CİLALAMASI

Zamanla matlaşan, canlılığını kaybeden mermer yüzeyler hem detaylı bir şekilde temizlenmeli hem de temizlik sonrası mutlaka koruyucu cila ile beslenmelidir. Mermer temizliği mermer zeminlerinizin ilk günkü gibi canlılığa ulaşmasına sebep olacak Mermer cilalama ile mermerin aşınmalara karşı dirayetini artacaktır.


PVC ZEMİN TEMİZLİĞİ

Cilalanacak zemin makine ve manuel ovma yöntemiyle kirden arındırılır. Zeminin temizliği için uygun kir ve cila sökücü kimyasal makinenin su tankına konulur. Altına uygun renkte yıkama pedi takılmış makine kullanılarak ovma yapılır. Makinenin ulaşmadığı kenar köşeler ve süpürgelikler manuel olarak ovularak temizlenir. Yıkama ve temizlik işleminden sonra zeminde kimyasal kalıntısı kalmaması için zemin iyice durulanmalıdır. Durulama işleminden sonra yaklaşık bir saat kadar zeminin kuruması beklenmelidir. Zemin kuruduktan sonra pvc cilası zemine mop yardımıyla sürülerek cila yapılır. Pvc cilası yapılırken dikkat edilmesi gereken cilanın geriye doğru yapılması ve cilalanan yere basılmamasıdır. Bir kat cila yapıldıktan sonra cilanın kuruması beklenir ve bu süre yaklaşık yarım saattir. İsteğe göre cila kat sayısı artırılabilir.

Cilalanan zemin üzerinde parlak bir film tabası oluşacağından, kiri tutmaz ve zemine dökülebilecek kahve, çay vb. sıvılara karşı da zemin korunmuş olur. Cila zemini parlaklık kazandırır ilk günkü görünümüne kavuşmasını sağlar. Parlak bir zemin işletmenin imajı açısından da gereklidir. Pvc zemin cilası uygulaması alanın kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ortalama altı ayda bir yapılmalıdır.


DOĞAL TAŞZEMİN TEMİZLİĞİ

Görselliği ve dayanıklılığı ile doğalı tercih edenlerin, zeminlerine uygulattığı doğal taş kaplamalar, taşın cinsine göre doğallığını muhafaza ettirecek kimyasallar ve doğal temizleme ürünleri ile bakımı yapılmakta, ve gerekli görüldüğünde parlatıcı ürünler ile canlandırılmaktadır.


WhatsApp Hızlı İletişim