Bahçe Bakımı ve Peyzaj

Cam Temizliği
3 Ağustos 2019
Apartman Temizliği
3 Ağustos 2019

Bahçe Bakımı ve Peyzaj

Bahçe bakımı ve temizliği konusunda sizlere hizmet vermektedir. Bahçe bakımında en önemli hususların başında mevsimsel temizlik ve bakim gelir. Bahçeniz her mevsim için ayrı ayrı bir özellikle düzenlenmesi ve peyzaj yapılması gerekir. Ayrıca her bitki türünün ayrı gübrelenmesi ve bitkiye göre toprağın islenmesi gerekmektedir. Bahçenizde oluşan bitkilere zararlı haşere ve mantar türü parazitler düzenli olarak bitkinin nev’ine göre ilaçlanmalıdır. Bu isi bu konuda uzmanlaşmış, isinin ehli kişilere yaptırmanız gerekir. Ekin Temizlik ve Destek Hizmetleri bu konuda uzman bahçe bakimi kadrosu, ekipmanları, ilaç ve gübre çeşitliliğiyle sizlere bahçe bakimi ve peyzaj hizmeti sunmaktadır. Çim alan bakimi, yabani otların temizliği, böcek kontrolü, doğal ve suni gübreleme, toprak havalandırma, tohum ekimi, çim biçme sulama ve temizleme seklinde bahçe peyzaj uygulamasını yapmaktayız. Ağaç bakımında ise gübreleme ağaç hastalıklarına karşı kontrol koruma, sulama, gövde koruma, temizleme olarak yapılır. Doğru mevsimde bilinçli kimyasal, organik beslemelerle istediğiniz bahçeye bizimle ulaşırsınız.


Bahçelerde hatırı sayılır bir alan kaplayan çimler, yemyeşil görüntüsüyle açık alanlara güzellik katıyor. Bahçelerin yeşil örtüsü çimlerin ekimi ve bakımı oldukça kolaydır

Çim alanlarında ilk biçim çok önemli olduğu için, kökler tam olarak gelişmediğinden ilk biçimden önce ve sonra alanı mutlaka silindirle düzeltin. Kullanacağınız çim biçme makası veya çim biçme makinesinin bıçaklarını keskinleştirin. İlk biçimde çimleri 6 cm'ye indirin. Bir sonraki biçimde ise çim yüksekliğini, 3-4 cm'ye indirin.

Her biçim işleminde biçme yönünü değiştirin. Ekimden sonra belirli aralıklarla, havalandırma tırmığıyla çim aralarındaki mantar ve çim artıklarını temizleyin. Doğru ve sürekli sulama, ekilen çimlerin köklerinin büyümesi, sürgünlerinin sık olması, fotosentez yapabilmeleri ve hastalıklara dayanıklı olmaları açısından çok önemlidir. Bu işlemi ihmal etmemeye dikkat edin.


Ağaç budama budanacak ağacın türüne göre değişiklik göstermektedir. Budama işlemi, ağaçlardaki dal ve yaprakların daha kuvvetli büyüyebilmesi, ürünlerin daha kaliteli olması ve ağaçları eski kuvvetine kavuşturması gibi sebeplerle yapılmaktadır. Odunlaşmış bitkilerin ezik, kırık ve hastalıklı olan dalları budanmakta ve bunlara düzgün şekiller verilmektedir. Budama işlemi aynı zamanda, meyve ağaçlarının kaliteli çiçek açarak meyve vermesini ve bahçelerde bulunan süs çalı ve ağaçlarının çeşitli şekillerde budanarak güzelleştirilip görselleştirilmesini sağlamaktadır.


WhatsApp Hızlı İletişim